top of page
1863_1_8.jpg

TROKŠDAMI LAISVĖS

Restoranas „Karčma 1863“ įsikūręs senoje ir jaukioje Vilniaus istorinio centro vietoje, kur rinkosi 1863 m. sukilėliai ir kur dabar įsikūręs restoranas. 

XIX a. atmosferoje čia galima paragauti šiuolaikiškai interpretuotų tradicinės baltarusių, lietuvių, lenkų, ukrainiečių virtuvės patiekalų, susipažinti su 1863 m. sukilimo (dar vadinamo Konstantino Kalinausko sukilimu, Sausio sukilimu) istorija, susipažinti su šiuolaikine ir tradicine Baltarusijos kultūra.

Karčma 1863 suteikia galimybę baltarusiams, lietuviams, lenkams ir ukrainiečiams susitikti, pajusti vienybę ir rasti sąlyčio taškus laike ir erdvėje. 

Baltarusiams karčma yra vieta susitikti už tėvynės ribų ir palaikyti ryšius su savo šalimi per jos istoriją ir kultūrą. Juk tai taip pat vieta, kur XIX a. nacionalinio išsivadavimo sukilimo istorija organiškai susilieja su naujausiais 2020 m. Baltarusijos protestų įvykiais, palikusiais neišdildomą pėdsaką kiekvieno baltarusio sieloje.

Karčma 1863 - tai vieta, kur esate laukiami ir laukiami. Vieta, kurią pripildysime savo širdies šiluma. Vieta, kurioje kiekvienas jausis tarp savų!

Kartais siūbuojame, kartais prisitaikome!

Maistas, kuris vienija

Baltarusija, Lietuva, Ukraina, Lenkija ilgus šimtmečius gyveno daugiakultūrėje valstybėje, keisdamosi žodžiais, tradicijomis ir, žinoma, kulinariniais receptais. Perkeliant iš vienos šalies į kitą, receptai keitėsi ir gavo unikalų tobulėjimą. Cepelinai ir šakotis nuo seno buvo verdami ne tik lietuvių, bet ir baltarusių namuose, o bulvinius blynus ir babką mėgo valgyti ne tik baltarusiai, bet ir jų kaimynai.

Perėmėme tradicinius mūsų protėvių paruoštus receptus ir perdirbome į šiuolaikiniusnerimas. Dirbdami prie jų, atrinkome geriausius variantus, tuos, kurie mums patiems labai patinka ir kuriais esame pasiruošę vaišinti savo draugus ir artimuosius!

Draniki
tavo svajonės

Draniki turi vienyti, o ne skaldyti baltarusius! Todėl siūlome jums mėgstamą bulvinį blyną! Receptą galite pasirinkti patys: su miltais ar be jų, su svogūnais, su kiaušiniu, arba tiesiog bulves su druska, tuo pačiu ant bet kokios trintuvės.

Kur mes be bulvinių blynų?!

Baltarusiai bulvinius blynus kepa net revoliucijos ugnyje!

Depositphotos_234870214_sm.jpg
Depositphotos_58524819_sm.jpg
Depositphotos_268513972_sm.jpg
Depositphotos_40643509_sm.jpg
Depositphotos_80653872_sm.jpg

tradiciniai gėrimai

Mėgstami nacionaliniai gėrimai ne tik numalšina troškulį, bet ir sušildo kūną bei mintis. Mūsų karchmoje galite paragauti tiek tradicinių baltarusiškų gėrimų: tinktūrų ir likerių, sbiteno ir midaus. Ir, žinoma, gira ir alus!

Depositphotos_202848442_sm.jpg
Depositphotos_53024011_sm.jpg
Depositphotos_402028058_sm.jpg

Širdies šiluma
jo žmonės

Susitikimai su baltarusiais, meistriškumo kursai, koncertai.

Kaip mus rasti

Adress
bottom of page